Porady behawioralne

Psy, wbrew ogólnie przyjętej opinii, to bardzo wrażliwe zwierzęta. Zazwyczaj przez ich delikatny charakter oraz brak znajomości psich zachowań i potrzeb dochodzi do sytuacji, które przez nas odbierane są jako agresywne, niewłaściwe i zwyczajnie niepokoją nas ludzi. Psi świat rządzi się zgoła odmiennymi od naszego prawami i chociaż większość z nas kocha je ponad wszystko to wielokrotnie nie wiemy, jak mamy reagować na różne, odbiegające od naszego wyobrażenia o słodkim psiaczku, zachowania.

Porady behawioralne dla psa to sugestie i wskazówki dotyczące wprowadzenia zmian zachowań psa, aby poprawić jakość wspólnego życia. Porady dotyczą różnych aspektów zachowania psa, w tym agresji, lęków, szkodliwych nawyków, takich jak np. niszczenie mienia oraz problemów z nauką posłuszeństwa i zachowania w towarzystwie innych psów i ludzi.

Najczęstsze problemy behawioralne to lęk, w tym separacyjny; zachowania agresywne względem innych osobników lub ludzi; pogoń za samochodami, rowerzystami, biegaczami; znaczenie terenu; problem z utrzymaniem czystości w domu; zachowania destrukcyjne podczas nieobecności właściciela, czyli niszczenie mienia, skakanie, nadmierna ekscytacja, ciągnięcie na smyczy, obrona zasobów i wiele, wiele innych. Porady behawioralne dostosowujemy do indywidualnych potrzeb i charakteru psa oraz sytuacji, w której się znajduje. Obejmują różne metody, w tym pozytywne wzmocnienie, terapię behawioralną, trening posłuszeństwa, terapię dźwiękową, Nosework i terapię farmakologiczną.

Porady behawioralne, podczas których omawiamy niepokojące Was sytuacje i zdarzenia prowadzimy w dogodnym dla Was miejscu i czasie, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu.

533 568 705