Szkolenia

Szkolenie psa niesie wiele korzyści dla niego, a także dla jego właściciela. Poniżej kilka powodów, dla których uważamy, że warto jest pracować z psem:
Bezpieczeństwo
Szkolenie psa pozwala na nauczenie go podstawowych poleceń, takich jak „siad”, „zostaw”, „przyjdź”, „zostań”. Te umiejętności mogą być bardzo pomocne w sytuacjach nagłych, np. gdy pies zaczyna biec w kierunku ruchu ulicznego, gdy spotka innych ludzi lub zwierzęta.
Ułatwienie codziennego życia
Szkolenie psa pozwala na nauczenie go, jak zachować się w domu i wśród innych ludzi. Na przykład, szkolenie psa nauczy go, jak nie skakać na ludzi albo jak nie ciągnąć na smyczy podczas spacerów, czy też w sytuacji, kiedy napotkamy silne bodźce.
Budowanie więzi
Szkolenie psa pomaga w budowaniu więzi między psem a jego właścicielem. Dzięki szkoleniu pies staje się bardziej świadomy i posłuszny, co pozwala na łatwiejsze nawiązanie i utrzymanie relacji. Dla właściciela jest świetną okazją do zgłębienia tajników psiej komunikacji i nauki sygnałów wysyłanych przez psa- tzw. mowa ciała. Wiedza ta pozwala przewodnikowi na przewidywanie wielu zachowań i uczy, jak w konkretnej sytuacji reagować, kiedy wspierać swojego psa, a kiedy wymagać posłuszęństwa.
Rozwój psa
Szkolenie psa pozwala na rozwój jego zdolności intelektualnych oraz fizycznych. Trening pomoże w rozwoju poznawczym psa, co może wpłynąć pozytywnie na jego zdrowie psychiczne i fizyczne. Uczy psa zarządzania swoimi emocjami, właściwego interpretowania sytuacji i prezentowania adekwatnej do nich postawy.

PSIE PRZEDSZKOLE 

Kurs „Psie Przedszkole” to dobry start dla naszych najmłodszych psiaków i ich przewodników. Jest to najważniejszy z kursów grupowych, od niego zależy jak będzie wyglądała relacja z Waszym psem w przyszłości. W głównej mierze opiera się na budowaniu wzajemnej więzi, opartej na zaufaniu, odpowiedniej zabawie i wprowadzaniu zasad wzajemnego funkcjonowania. Nauka podstawowych komend staje się efektem ubocznym, który osiągamy w sposób niewymuszony, wręcz naturalny, skupiając się na najważniejszym elemencie – nauce „czytania” potrzeb naszego psa, odpowiednim nagradzaniu zarówno w aspekcie atrakcyjności nagrody jak i jej umiejscowienia w czasie od wykonania zadania. 

Uczestnicy kursu „ Psiego Przedszkola” uczą się między innymi : skutecznego przywołania psa do siebie – tzw. komenda „do mnie”, komendy „siad”, „waruj”, „zostań”, „zostaw”, zajmowania pozycji przy nodze – tzw. komenda „noga” oraz zmory spokojnych spacerów czyli upragnionego przez wszystkich przewodników chodzenia na luźnej smyczy. Pokazujemy Wam, jak zainteresować psa zadaniem, skupić jego uwagę na sobie i uzyskać koncentrację.

Zajęcia mają tryb weekendowy (sobota, niedziela) w godzinach porannych

Szkolenie grupowe Psie Przedszkole 10 spotkań – koszt 500 PLN. 

Najbliższe szkolenie rozpoczyna się 24.02.2024r.

POSŁUSZEŃSTWO

Sama nauka komend nie wystarcza i bardzo często jest w niewłaściwy sposób przenoszona w naturalne dla Waszego pupila środowisko, czyli tam, gdzie mieszkacie, spacerujecie. Często okazuje się, że plac treningowy, gdzie Wasz przedszkolak fantastycznie pracował, ma się nijak na przełożenie tych umiejętności w życie codzienne. Dlatego stworzyliśmy drugi etap kursu grupowego – Posłuszeństwo, w którym skupiamy się na przepracowaniu zdobytych wcześniej umiejętności i wykorzystaniu ich w życiu codziennym i naturalnym środowisku (parki, miejsca spacerowe, lasy, a także środowiska miejskie). 

Kontynuując rozpoczętą w „Psim Przedszkolu” tak ważną socjalizację i habituację, aranżujemy mnóstwo sytuacji z życia codziennego, np.: spokojne mijanie się z drugim psem, pędzącym rowerzystą, biegaczem, aby wspólnie przepracować i przeanalizować pojawiające się wątpliwości i przygotować Was do wspólnego życia w Waszym środowisku, a nie na placu treningowym. 

Uczymy Was targetowania, wprowadzamy komendę „weź”, „zostaw”, „stój”. Demonstrujemy metodę nakładania kagańca, która swój początek ma we wspólnej zabawie i umiejętnym operowaniu smakołykiem. Każdą z wcześniej poznanych komend ( „siad”, „noga”, „waruj”, „zostań”, „do mnie”, „zostaw”) przepracowujemy w oparciu o stopniowe wprowadzanie bodźców. Wydłużamy czas pozostania w nałożonym na psa zadaniu i zwiększamy dystans, co powoduje, że nasze oczekiwania względem psa w sposób ciągły ale stabilny rosną. Przewodnikom pokazujemy w jaki sposób wyjść z nagrody, żeby pies nadal chciał, a nie musiał z nami pracować. Uczymy, że konsekwencja w działaniu, szukanie własnych rozwiązań i praca z psem przez kilka minut dziennie fantastycznie wpływa na jakość relacji między Wami. Na tym etapie przewodnik ma już zazwyczaj świadomość pracy z psem, a my pokazujemy, jak ze zwykłego spaceru można zrobić emocjonujący trening dla naszego psa. 

Szkolenie grupowe Posłuszeństwo 8 spotkań – koszt 500 PLN.  

Najbliższy termin rozpoczęcia szkolenia 06.04.2024r.

NOSEWORK

To rodzaj psiego sportu, który na bazie naturalnej potrzeby i umiejętności psa, jakim jest węszenie przygotowuje psa do przeszukiwań przedmiotów, pojazdów, pomieszczeń czy terenu w celu odnalezienia próbki zapachowej w jak najszybszym czasie. Ta popularna forma treningu psów polegają na wykorzystywaniu naturalnego instynktu psów do węszenia i poszukiwania zapachów. Nosework wywodzi się z pracy służbowych psów do poszukiwania narkotyków, materiałów wybuchowych i innych niebezpiecznych substancji, ale jest również popularną formą aktywności dla psów i ich właścicieli, to w końcu rodzaj psiego sportu, czyli sportu kynologicznego.

Podczas treningu nosework psy uczą się wyszukiwać ukryte zapachy, które mogą pochodzić z różnych źródeł, takich jak olejki eteryczne, oleje zapachowe lub nawet naturalne zapachy, takie jak te pochodzące od ludzi czy innych zwierząt. My skupiamy się na trzech zapachach- goździku, cynamonie i skórce pomarańczy. Sukcesywnie poszerzamy kompetencje psa, utrudniając dostęp do próbki i dodając zapachy zwodnicze, np. liść laurowy czy owoc jałowca. Psy szukają tych zapachów w różnych miejscach, takich jak pudełka, samochody czy pokoje, a następnie- odpowiednio wyuczone sygnalizują swoje odkrycia , wskazując na miejsce ukrycia zapachu. Celem jest odnalezienie próbki zapachowej w jak najszybszym czasie. Nosework można trenować w każdym wieku i z każdym psem. Na dodatek nie potrzeba wielkiej przestrzeni, dużej ilości czasu czy nakładu finansowego. To sport, który przy odrobinie fantazji i kreatywności ze strony przewodnika można trenować dosłownie wszędzie i wykorzystując wszystko. A radość psa i nasza satysfakcja są bezcenne!!!!

Trening nosework może być bardzo korzystny dla psów, ponieważ pozwala na stymulowanie ich naturalnego instynktu, poprawiając jednocześnie ich zdolności poznawcze i umiejętności poszukiwania. Jest to również świetny sposób na budowanie więzi między psem a jego właścicielem, a także na poprawienie komunikacji między nimi. Jest niezbędnym narzędziem wykorzystywanym w terapii behawioralnej, zwłaszcza dla psów lękowych ( aby budować ich pewność siebie) lub nadaktywnych ( aby uczyć przekierowania emocji i skupienia na zadaniu).

Szkolenie grupowe Podstawy Nosework 6 spotkań – koszt 400 PLN.

SZKOLENIA INDYWIDUALNE

Jeśli Tobie i Twojemu psu nie odpowiada weekendowy tryb zajęć, kiedy macie szczególne potrzeby lub po prostu Twój pies nie może pracować w obecności innych psów czy ludzi- możesz wybrać indywidualną formę zajęć. Treningi indywidualne możesz wykupić w pakiecie 5 spotkań 40 minutowych- koszt 450zł lub w opcji pojedynczej 1 spotkanie 40- sto minutowe – koszt 100 PLN.

533 568 705