PSIE PRZEDSZKOLE – CZY WARTO?


Psie Przedszkole co to jest i czy warto brać w nim udział?

Pierwsze, ale najważniejsze szkolenie jakie powinieneś zafundować sobie i swojemu pupilowi to właśnie psie przedszkole. Różne szkoły proponują różny program, my stawiamy na budowanie relacji, a w szkoleniu wykorzystujemy pozytywne formy wzmocnienia pożądanego przez nas zachowania wykorzystując do tego nagrody. Co zyskasz Ty, co zyska Twój pies i co wspólnie wyniesiecie?

Przede wszystkim nauczysz się, jak uczyć psa podstawowych zachowań, które, nie ma co ukrywać, są bardzo przydatne w życiu codziennym. Chodzenie na luźnej smyczy, przywołanie do siebie to kluczowe „komendy’, które- im szybciej wprowadzone i opracowane, będą bardziej skuteczne i zaprocentują w przyszłości.

Ponadto dowiesz się, jak właściwie nagradzać psa, jak wzmacniać poprawne zachowania, kiedy nagradzać, a kiedy przynosi to odwrotny efekt.

Kolejnym celem szkolenia jest wprowadzenie szczeniaka lub młodego psa w świat ludzi, innych psów i otoczenia zewnętrznego. Wzajemnie interakcje, które są nieodzownym elementem psiego przedszkola uczą nas, przewodników, jak odczytywać sygnały wysyłane przez naszego psa, czy pozwalać na przywitania z innym psem, czy też nie.

Dzięki temu psy uczą się, jak interakcjonować z innymi psami i ludźmi w sposób pozytywny i kontrolowany. Szkolenie to może pomóc w zapobieganiu problemom behawioralnym, takim jak agresja, lęk i inne zachowania niepożądane, które mogą pojawić się u psa w późniejszym życiu.

Rolą psiego przedszkola jest wypracowanie pozytywnych nawyków i zachowań, które będą towarzyszyć psu przez całe życie i umożliwią harmonijną współpracę z opiekunem i otoczeniem.

Poza tym i co bardzo ważne- dzięki temu szkoleniu zobaczysz, jak wielki wpływ na rozwój zdolności intelektualnych i fizycznych ma regularna praca z psem. Systematycznie wykonywany kilkuminutowy trening pomoże w rozwoju poznawczym psa, co ma wpływa pozytywnie na jego zdrowie psychiczne i fizyczne.

533 568 705